ZAPISY NA WARSZTATY PERKUSYJNE

Kolejne prezenty przyniesione na Akademię Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku! Zapraszamy na warsztaty perkusyjne już na początku 2022 roku!

TEMATY WARSZTATÓW:
  1. Podstawy strojenia zestawu perkusyjnego.
  2. Omówienie podstawowych stylów muzycznych i najbardziej charakterystycznych elementów związanych z perkusją w danym gatunku.
  3. Preparowanie brzmienia zestawu – operowanie długością wybrzmienia, zmiana brzmienia blach, wykorzystywanie niestandardowych rozwiązań w grze na zestawie.
  4. Budowanie partii perkusyjnych w piosence, utworze instrumentalnym, instalacji dźwiękowej.
  5. Techniki nagraniowe perkusji.
  6. Overdub, czyli dogrywanie dodatkowych ścieżek perkusyjnych do podstawowej partii.

 

WARSZTATY POPROWADZI: Bartosz Mikołaj Nazaruk

Urodzony 1988 w Sejnach, perkusista z zamiłowania i wykształcenia. Absolwent Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego. Muzyką zajmuje się od 12 roku życia. Początkowo swoje kroki stawiał w ośrodku “Pogranicze-sztuk, kultur, narodów” w Kapeli Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Uczestniczył w wielu warsztatach oraz projektach prowadzonych przez takich mistrzów jak Paul Brody, Michael Griener, Cezary Konrad czy David Krakauer.

Po ukończeniu studiów rozpoczął współpracę z zespołem Kayah i Transoriental Orchestra. Zespół ten koncertował w niewątpliwie najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Polsce, w Hiszpanii i Izraelu.

Równolegle współtworzył projekt United States Of Beta, z którym zadebiutował na festiwalu Jazz Jamoree. Płyta zespołu United States of Beta „Poles Jazz the World” znalazła się w rankingu najlepszych polskich płyt jazzowych 2013 roku wg portalu JazzSoul.pl.

Warto zauważyć, że Bartosz Nazaruk jest również członkiem zespołu Marii Sadowskiej. Niewątpliwie ważnym jest to iż jest on współkompozytorem utworów znajdujących się na jej płycie – „Jazz Na Ulicach”. Jest ona niewątpliwie wyjątkowa, ponieważ zyskała status złotej płyty.

Ponieważ Nazaruk jest również aktywnym muzykiem sesyjnym i koncertowym ma swoim koncie ma udział w nagraniach utrzymanych w bardzo szerokiej stylistyce. W związku z tym zna pełne spektrum muzyczne, od symfonicznej muzyki klasycznej, jazz, pop, po muzykę z pogranicza free jazzu i awangardy.

Aktualnie na stałe współpracuje z polsko – ukraińskim zespołem Dagadana. Ich płyta „Meridian 68” ( wydana również w Chinach) utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt z gatunku World Music wg TRANSGLOBAL WORLD MUSIC CHARTS 2016 roku. Z Dagadaną grał koncerty prawie na całym świecie, między innymi w Polsce, Czechach, Chinach, Algierii, Niemczech, Austrii i Słowacji. 

W 2015 Bartosz Nazaruk dołączył do zespołu Zakopower – supergrupy, jednego z najważniejszych polskich zespołów na scenie popowo – folkowej.

Wszystkich studentów serdecznie zapraszamy do zapisywania się na warsztaty. Bez wątpienia warto będzie być z nami. Pamiętajcie, że warsztaty są cykliczne, ponieważ będziemy regularnie uzupełniać wiedzę. Wszystkich, którzy mają obawy uspokajamy! W związku z tym, że jesteście przede wszystkim realizatorami nie musicie umieć grać na perkusji. Wystarczą dobre chęci i otwarta głowa!

Zobaczcie jakie inne SZKOLENIA są u nas dostępne i pamiętajcie, że zapisy prowadzimy przez Teamsy.