Akademia Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku dysponuje profesjonalnie wyposażoną rozgłośnią radiową – Radio Polska Live! – w centrum Warszawy, w której studenci specjalności dziennikarskiej i realizacji dźwięku odbywają praktyki zawodowe, przez cały czas trwania nauki.
Radio Polska Live! – powstało w 2003r., a swój program nadaje w Internecie od 2005 roku poprzez stronę www.polskalive.pl. Jesteśmy również na platformie cyfrowej „n”. Radio Polska Live! to pierwsze w Polsce radio internetowe, w którym obok muzyki – Muzyki z charakterem … – pojawiają się rozmowy i publicystyka. Radio koncentruje się na muzyce i nieprzegadanych audycjach autorskich tak, aby stać się współtowarzyszem słuchacza w czasie jego dnia pracy oraz wieczorem przy obowiązkach domowych. Nowatorska koncepcja w Internecie tworzy radio – most Warszawa – Chicago, ponieważ radio tworzone jest z dwóch redakcji – w Warszawie i w Chicago, z siecią korespondentów.
Zespół studentów dziennikarstwa i kierunków humanistycznych, pod okiem doświadczonych dziennikarzy z ponad dwudziestoletnim stażem tworzy codziennie własne audycje. Na naszej antenie można znaleźć:
- Kalendarium muzyczne – prezentujące najważniejsze wydarzenia i postacie z historii muzyki rozrywkowej
- Motolive – kilka słów o motoryzacji
- Palcem po mapie – audycję podróżniczą, w której Bartosz Marcinkiewicz odwiedza najdziwniejsze zakątki świata
- Na fali – audycję z muzyką żeglarską
- Depesza z dachu świata – audycja podróżnicza, współtworzona przez studentów UW
- Z brzytwą na poziomki” – autorska audycja muzyczna
- Dialogi na szpilkach – świat widziany oczami kobiet
Jako jedna z nielicznych rozgłośni nadających tylko w internecie nie unikamy tematów trudnych, których inni na co dzień podejmować nie chcą: w audycji “Czas na rozmowę” mówimy o problemach ludzi niepełnosprawnych, narkomanów i alkoholików, o chorobie nowotworowej, problemie bezdomności i scenariuszach umierania, o uzależnieniu od zakupów, komputerów i seksu. Wśród gości na naszej antenie znaleźli się wybitni przedstawiciele świata nauki, kultury, sztuki i polityki, jak choćby: Anna Dymna, Krystyna Janda, Janina Ochojska, Jurek Owsiak, ks. Adam Boniecki, Joanna Senyszyn i Tadeusz Cymański, Janusz Korwin Mikke – by wymienić tylko tych najbardziej znanych.